Moc

…”być może to przed czym uciekamy istnieje tylko w naszych głowach i jest pozostałością po tym co było nam wpajane od zawsze. Ktoś mi każe zamykać drzwi i okna, pamiętać o tym ponad wszystko. A może ja już nie chcę tak żyć? Nie chcę czuć przed czymś strachu i wciąż się przed czymś chronić, cokolwiek to jest. Poza strachem, który czułam wtedy w sobie nie było tam nic innego…”

                                                                                         ~ 28.12.2016 ~

Żadnej prawdy nie buduje się na strachu ani się jej nim nie wspiera. Spytaj sam siebie czy to co słyszysz w co wierzysz czego być może dotychczas nie kwestionowałeś przybliża cię do prawdy o tobie, która jest i była zawsze jedna:

“Nie można pokonać ani zniszczyć tego co jest wieczne i niezniszczalne. Można natomiast sprawić, że ktoś w to uwierzy. Jego towarzyszem będzie wówczas strach czający się za rogiem, pod łóżkiem, za zamkniętymi drzwiami, w drugim człowieku, a najczęściej w jego własnej głowie…”

Zastanów się czy teoria, metoda, filozofia, wizja, którą usłyszysz od najmądrzejszej osoby, poparta choćby najmocniejszymi dowodami, wspiera cie i czyni silniejszym czy pokazuje, że jest coś przed czym potrzebujesz ochrony, czego powinieneś się bać i właśnie ona jest najlepszym sposobem na to żeby cie ocalić.

 

Kategorie